Żegnamy Andrzeja Kozłowskiego 
29.02 . 2016.

Z ogromnym żalem i głębokim smutkiem żegnamy Andrzeja Kozłowskiego, wielką postać polskiej turystyki, byłego prezesa PIT, naszego Przyjaciela. Odszedł przedwcześnie po wielu miesiącach wytrwałej walki z ciężką chorobą.

Żadne słowa nie oddadzą tego, co czują dziś wszyscy, którzy Go znali. Odszedł wspaniały, ciepły i mądry człowiek, który całe swoje życie związał z turystyką, zmieniając tę branżę na lepsze, wnosząc do niej swoje pomysły, swój humor, swoją pasję. Wieloletni działacz, były sekretarz generalny, a następnie (2000-2002) prezes Polskiej Izby Turystyki, a także były prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, dyrektor Uzdrowiska Nałęczów, wiceprezes MT Targi Polska.

Jego zasługi dla branży można wymieniać w nieskończoność: wystarczy wspomnieć słynne kampanie wizerunkowe (słynny „polski hydraulik” i „polska pielęgniarka”), które z sukcesem promowały nasz kraj za granicą za prezesury Andrzeja w POT. Ale nie tylko za to ceniliśmy Go i uwielbialiśmy. Na zawsze zapamiętamy jego serdeczność, otwartość, bezpośredniość, niezwykłe poczucie humoru.

Dla Polskiej Izby Turystyki Andrzej Kozłowski był postacią szczególnie ważną, nie tylko ze względu na to, że kierował przed laty naszą organizacją, że był jej Członkiem Honorowym, ale ponieważ do końca pozostał z nią związany i zawsze ją wspierał. Mimo zaawansowanej choroby dał radę uczestniczyć w grudniowych obchodach jubileuszu 25-lecia PIT, świętując z nami, w gronie wszystkich byłych prezesów PIT. Była to dla nas chwila szczególnie ważna, dziękujemy Ci za nią, Andrzeju.

Będzie nam Ciebie brakowało.

Całej Rodzinie Andrzeja, wszystkim jego Bliskim i Przyjaciołom składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek 4 marca br. o godzinie 10:00, w Kościele pw. Narodzenia N.M.P. w Komorowie koło Warszawy.

Członkowie Polskiej Izby Turystyki