Zachwycające krajobrazy, kameralna atmosfera, pyszne śniadania i Piętro Familijne – to tylko kilka powodów, dla których warto odwiedzić to magiczne miejsce.

Hasło „Cudowny widok w standardzie” w tym przypadku to fakt, a nie marketingowy chwyt jakich ostatnio wiele. Stanica wodna „Ach! Mazury” jest położona w niezwykle malowniczej okolicy. Z każdego pokoju można podziwiać zachwycający krajobraz Jeziora Mikołajskiego i panoramę miasta.

– Nasz obiekt jest nowoczesny i spełnia najwyższe standardy. Nie jesteśmy jednak kolejnym czterogwiazdkowym hotelem  lecz nietuzinkowym miejscem, w którym stawiamy na kameralną, domową atmosferę. Naszym największym atutem nie są przesadne luksusy, ale stały kontakt z przepiękną przyrodą. U nas można oderwać się od codziennego zgiełku, pośpiechu, złapać głęboki oddech – mówi właścicielka Agata Banat.

Wypoczynek w komfortowych warunkach

Ogromną zaletą stanicy jest jej lokalizacja. Znajduje się nieco na uboczu Mikołajek, co gwarantuje spokój i idealne warunki do odpoczynku. Jednocześnie do centrum jest zaledwie 5 min. spacerem. Trasa prowadzi urokliwą promenadą, ciągnącą się wzdłuż akwenu i parku miejskiego.

Do dyspozycji gości jest 26 pokoi jedno-, dwu- i trzyosobowych rozmieszczonych na czterech kondygnacjach. Wszystkie posiadają łazienkę oraz są wyposażone w lodówkę, ręczniki, zestawy kosmetyków, czajnik elektryczny, na życzenie telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych. Dodatkowo jeden z pokoi jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obiekcie jest też winda przydatna szczególnie w takiej sytuacji.

W każdym z pomieszczeń znajduje się dostęp do bezpłatnego Wi-Fi. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie serwowane w formie bufetu szwedzkiego w Messie. Turyści mogą się delektować posiłkami także na tarasie zewnętrznym z bajkowym widokiem na jezioro.

Niewątpliwą atrakcją stanicy jest przeszklony taras widokowy, znajdujący się na jej dachu. Taka lokalizacja stwarza doskonałe warunki do leżakowania czy kąpieli słonecznych. Są tu leżaki do opalania, stoliki, jest też luneta, przez którą obejrzymy urocze zakątki okolicy, czy kajakarzy w oddali. Na każdym piętrze są kąciki wypoczynkowe, gdzie można kameralnie spędzić wieczór w towarzystwie bliskich i przyjaciół.  Służy temu też czytelnia.

Warto podkreślić, iż obiekt zapewnia aktywne spędzanie urlopu. Wypożyczalnia rowerów, jak i przystań kajakowa usytuowana  bezpośrednio przy stanicy  pozwala na promowanie tej, jeszcze nie do końca docenianej, formy wypoczynku.  Wędkarze mogą do woli korzystać z sąsiedniego pomostu. Właściciele dbają także o komfort zmotoryzowanych. Każdemu z gości przysługuje miejsce parkingowe.

 Strefa zabaw dla dzieci

– Specjalnie dla rodziców z pociechami przygotowaliśmy Piętro Rodzinne – opowiada Agata Banat. – To miejsce, gdzie króluje zabawa i nikt nie ma prawa narzekać, że jest zbyt gwarno. Dla maluszków mamy specjalne udogodnienia, m.in. przewijaki, wanienki kąpielowe, podgrzewacze. Furorę robi Strefa Małego Giganta wyposażona w liczne zabawki: tablice do rysowania, piłki, klocki, lale, stroje, domki, tunele, piłkarzyki i wiele innych. Dzięki temu nawet gdy aura nie sprzyja, nie ma czasu na nudę. Rodzice mogą obserwować swoje maluchy z pokoju. Dla ich wygody w telewizorach uruchomiliśmy specjalny kanał do podglądu placu zabaw.

Stanica jest przyjazna zwierzętom. Za dodatkową opłatą można przyjechać ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, którzy w pobliskich lasach mają fantastyczne warunki do wybiegania i spacerów.

Aktywnie na Mazurach!

W Mikołajkach, jak przystało na żeglarską stolicę Polski, od rana do późnego wieczora tętni życie. Są tu bary, tawerny, wypożyczalnie sprzętu wodnego, plaża miejska, place zabaw, przystanie, boiska, korty. W sezonie nie brakuje też imprez kulturalnych i sportowych. Prawdziwe tłumy przyciągają koncerty szantowe, które odbywają się w lokalach czy na pływających barkach.

Warto także wybrać się na wyprawę po okolicznych szlakach, np. wziąć udział w spływie Krutynią, odwiedzić Mazurski Park Krajobrazowy, Muzeum Gałczyńskiego w Praniu, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Wilczy Szaniec w Gierłoży czy Twierdzę Boyen w Giżycku.

– Goście, którzy nas odwiedzają, często podkreślają niepowtarzalną atmosferę naszego miasta – podsumowuje Agata Banat. – Dzięki ich opiniom otrzymaliśmy nagrodę Guest Review Award przyznawaną przez portal booking.com. Zapraszamy wszystkich na Mazury. Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że to cudowna kraina. Wystarczy zajrzeć do nas na kilka dni, żeby się o tym przekonać.